Ze swiata architektury – Wystawa „Odcisk Hiszpanii w Chinach”

Dzięki uprzejmości Polifactory W hołdzie 80.
rocznicy śmierci Abelardo Lafuente, zorganizowano i zaprojektowano Polifactory.
Odcisk Hiszpanii w Chinach.
wystawa w Szanghaju w minionym grudniu, która skupiała się wokół jego spuścizny.
Wystawa, z ukrytą historią hiszpańskiej architektury w Chinach, była wynikiem badań nadzorowanych przez Alvaro Leonardo, współzałożyciela i dyrektora Polifactory na temat Abelardo Lafuente (1871-1931), pierwszego hiszpańskiego architekta w Chinach, który wprowadził mauretański styl hiszpański w Szanghaju i był odpowiedzialny za zaprojektowanie jednych z najbardziej luksusowych sal balowych w Azji i innych atrakcji miasta.
Więcej informacji o wystawie po przerwie.
Wystawa odbyła się w zabytkowej dzielnicy Bund, w budynku South Bund 22.
Od miejsca składowania podczas koncesji francuskiej do fabryki w pierwszych latach ChRL, budynek został niedawno odnowiony, aby pomieścić luksusowe firmy.
Dzięki uprzejmości Polifactory Na tę wystawę architekci postanowili wykorzystać jeden z pokoi, który jeszcze nie został ukończony.
Oryginalne części przestrzeni pozostały odkryte, co pomogło w rozwoju różnych poziomów dialogu między eksponatami a samym budynkiem, nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem czasowym i społecznym.
Najważniejszym wydarzeniem wystawy dla publiczności był sposób prezentacji wyników badań.
ekranowane na wnętrze trzech dużych wejść.
lampy wiszące z wysokości sufitu 6 metrów.
Dzięki uprzejmości Polifactory Koncepcja została oparta na wykorzystaniu wspólnego elementu codziennego życia ludzi w Chinach: lamp papierowych.
Układ został zaprojektowany w taki sposób, że informacja byłaby odsłonięta kawałek po kawałku, ponieważ publiczność zawisła w przestrzeniach utworzonych przez trzy kwadratowe lampy.
Każda lampa stanowiła część pracy, życia i dorobku Abelardo Lafuente, podczas gdy wspólnie zorganizowali przestrzeń i zapewnili gładkie światło, aby poprowadzić zwiedzających i oświetlić starą fabrykę.
Dzięki uprzejmości Polifactory Wystawa była otwarta przez tydzień w Bund i będzie pokazywana w dalszych lokalizacjach w Szanghaju i ostatecznie w Hiszpanii.
Dzięki uprzejmości Polifactory
[przypisy: struktonit, centrobud tarczyn, mój extradom ]

Powiązane tematy z artykułem: centrobud tarczyn mój extradom struktonit