Ze swiata architektury – Wystawa „007_Urban_Songline” / Allard van Hoorn

Dzięki uprzejmości V & A Pochodzenie Songlines można przypisać australijskim rodzimym systemom nawigacji i pielęgnacji terenu uzyskanym poprzez mapowanie przestrzeni poprzez tworzenie muzyki opartej na topografii terenu.
W przypadku 007_Urban_Songline artysta, Allard van Hoorn, tworzy serię Dreaming Tracks, wykorzystując zmieniającą się morfologię fasady Storefront i dźwięki, które wyłaniają się z miejskiego kontekstu dźwiękowego galerii.
Wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą artysty w Nowym Jorku, która odbędzie się w witrynie Storefront for Art and Architecture od 18 stycznia do 18 lutego.
Więcej informacji na temat wystawy po przerwie.
Instalacja składa się z przeplatanej sieci strun w fasadzie i przestrzeni galerii, które przekształcają galerię w interaktywny, responsywny instrument muzyczny.
Kiedy panel fasady porusza się, struny fizycznie aktywują całość fasady i akustycznie przekształcają przestrzeń galerii, sprawiając, że różne przestrzenne transformacje są słyszalne dla zwiedzających.
Odwiedzający stają się performerami i zachęca się do manipulowania instalacją, gdy przekraczają przestrzeń, przesuwając panele fasady i rozciągając i grając na polach strun z rękami i ciałami, tworząc w ten sposób i przetwarzając akustyczną i wizualną topografię witryny Storefront.
Na premierę wystawy van Hoorn wykona koncert 7 Urban Songlines nagranych w przestrzeni przez wszystkie dni poprzedzające otwarcie.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[patrz też: mrówka wadowice, piec gazowy jednofunkcyjny, polmar z tykocina ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka wadowice piec gazowy jednofunkcyjny polmar z tykocina