Magazyn architektoniczny : Europan 11 Wniosek: „Dornröschen” / KPRU

Dzięki uprzejmości NAP Poprzez szereg strategii i starannie dobranych interwencji porcelanowe miasto Selb w regionie Fichtelgebirge w Niemczech zostanie podniesione do regionalnego centrum sztuki, handlu, turystyki i kultury.
Zwycięska propozycja Europan 11, zatytułowana Dornröschen.
Reinicjowanie Selb lub.
Kissing obudzić śpiące piękno ., przez NAP (Network of Architects & Planners) będzie działać jako jądro dla przyszłego rozwoju.
W zestawieniu z ugruntowanym i nienaruszonym centrum miasta wokół kościoła i rynku, fabryka porcelany będzie drugim środkiem ciężkości, tworząc nowe i pożądane pole napięć pomiędzy nimi.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Historia miasta zawsze była powiązana z rozwojem przemysłu porcelany, zarówno w czasach dobrych, jak i złych.
Drastyczny spadek przychodów przemysłu porcelanowego w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci spowodował kurczącą się populację i liczne wakaty, szczególnie w zachodniej części śródmieścia.
Z drugiej strony bogate dziedzictwo przemysłowe, które przenika tkankę miasta, tworzy bardzo atrakcyjną bazę dla przyszłego rozwoju z poczuciem tożsamości i spójności.
Dzięki uprzejmości NAP Nadrzędne środki strukturalne w zakresie kierowania ruchem, rozwój wielofunkcyjnego parku w pobliżu fabryki porcelany i zwarty park miejski wzdłuż renaturalizowanej rzeki Selb inicjują zrównoważony proces rewitalizacji miast.
Powstała integralna sieć miejska sprzyja i zapewnia przestrzeń dla indywidualnych inicjatyw, jednoczy różne obszary miasta i tworzy ramy dla rozwoju eksploracyjnego.
Trasa łącząca te dwa ośrodki stanie się główną arterią Selb.
Zrównoważona modernizacja, twórcze przekształcenie i starannie wyselekcjonowana nowa konstrukcja utworzą szereg pereł wzdłuż tak zwanej porcelanowej trasy .
stymulować rozwój w ich pobliżu.
(Ponowne) otwieranie i ulepszanie wnętrz bloków miejskich będzie nakładać się na wtórną sieć miejską, zapraszając mieszkańców i odwiedzających na spokojne przechadzki i odkrycia.
Dzięki uprzejmości NAP W ramach indywidualnych interwencji architektonicznych nacisk zostanie położony na pełne szacunku potraktowanie istniejącego zabudowanego środowiska, które ucieleśnia historię miasta.
Podczas, gdy wolne budynki są aktywowane poprzez ostrożną modernizację i kreatywne interwencje, wybrana zostanie niewielka liczba wyróżniających się nowych konstrukcji, aby zaznaczyć punkty strategiczne w sieci miejskiej.
Będzie to oznaczać brak arbitralnych implantów, ale wysokiej jakości architekturę w dialogu z istniejącym środowiskiem miejskim.
Dzięki uprzejmości NAP Objęcie tradycji przemysłowej Selb stworzy podstawę do długoterminowej rewitalizacji miasta.
Jednocześnie miasto będzie mogło wyostrzyć swój profil jako.
Miejsce, które ma być.
w Fichtelgebirge, oferując atrakcyjne nowe koncepcje życia / pracy i przestrzeń do indywidualnego rozwoju w ramach ustalonych struktur.
Dzięki temu procesowi Porcelana nadal będzie odgrywać kluczową rolę.
Dzięki uprzejmości NAP
[patrz też: centrobud tarczyn, ogniwo biecz, polmar tykocin ]

Powiązane tematy z artykułem: centrobud tarczyn ogniwo biecz polmar tykocin