Kącik architekta – AD Round Up: Architektura religijna Część VIII

Kaplica, kościół, meczet, centrum życia żydowskiego i klasyk z Le Corbusiera.
Czego jeszcze byś chciał dla naszej 8.
wybranej wcześniej religijnej architektury.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Kaplica de la Piedra / Nomena Arquitectos + Ximena Alvarez Kaplica de la Piedra znajduje się na marginesie rzeki Lurín i obok wzgórza Lomas de Castilla, w dzielnicy Cieneguilla, na wschód od miasta Lima.
Obszar ten charakteryzuje się naturalnym kontekstem pustynnej roślinności, w kontakcie z podgórzem łańcucha górskiego Andów (czytaj więcej.) Meczet Chandgaon / Kashef Mahboob Chowdhury Ten meczet na przedmieściach peryferyjnych portu w Chittagong w Bangladeszu stara się wypełnić tradycyjna rola meczetu jako miejsca duchowości i miejsca spotkań wspólnoty.
Architekt rozpoczął od identyfikacji istotnych elementów meczetu, aby stworzyć nową formę i artykulację dla typologii, która sięga milenium i pół.
Rezultatem jest ten monolityczny i zapasowy meczet, zredukowany do dwóch identycznych struktur prostopadłościanów (czytaj więcej.) Waukegan Church / STL Projekt Iglesia des Nuestra Senora des Guadalupe składa się z 5,000 stóp kwadratowych dodatku do istniejącego kościoła i renowacji terenu.
Wewnątrz, dodatkowy układ zapewnia nowe wejście, narteks i sanktuarium dla zboru.
Na zewnątrz strategia planu strony i zewnętrzna forma budynku zapewniają wizualną kotwicę dla miejsca i przeformułowania sekwencji przylotu z nowym scentralizowanym wejściem, które służy jako zawias pomiędzy przestrzeniami programów liturgicznych i społecznych wewnątrz kompleksu (czytaj więcej.) Texas Hillel: The Topfer Centre for Jewish Life / Alter Studio Texas Hillel to prywatna organizacja, która zapewnia forum dla wysokich świąt i cotygodniowych usług Sabbath dla trzech głównych ruchów w ramach judaizmu.
Jednak poza swoją tożsamością jako miejscem kultu Texas Hillel dąży do tego, aby stać się centrum społecznym dla ponad 4000 żydowskich studentów na Uniwersytecie Teksańskim w Austin (reprezentującym jedną z największych populacji żydowskich studentów na dowolnym amerykańskim uniwersytecie) (przeczytaj więcej.) AD Classics: Ronchamp / Le Corbusier W gminie Ronchamp, nieco na południe od Paryża, znajduje się jeden z najbardziej niezwykłych projektów w jego karierze, Notre Dame du Ronchamp, lub częściej określany jako Ronchamp.
W 1950 r.
Le Corbusier otrzymał zlecenie zaprojektowania nowego kościoła katolickiego, który miałby zastąpić poprzedni kościół, który został zniszczony podczas II wojny światowej (czytaj dalej.)
[więcej w: struktonit, budogram, pressbeton ]

Powiązane tematy z artykułem: budogram pressbeton struktonit