Budownictwo wczoraj i dzis : Mitikah Office Tower / Richard Meier & Partners Architekci

Dzięki uprzejmości Richarda Meiera i partnerów Richard Meier & Partners ujawnił dzisiaj swoją najnowszą pracę w Mexico City.
Nowa Mitikah Office Tower jest trzecim projektem zaprojektowanym w Meksyku przez Richarda Meier & Partners, który będzie najnowocześniejszym budynkiem w regionie Benito Juarez Delegacion.
Wieża będzie częścią planu zagospodarowania mieszanego zaprojektowanego przez architektów Pelli Clarke Pelli i opracowanego przez IDEURBAN / IDCity z Meksyku.
Program składa się z przestrzeni handlowej, niskich budynków mieszkalnych oraz wieży hotelowej i mieszkalnej.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Wieża znajduje się na południowo-zachodnim narożniku głównego planu, co stanowi niezwykłą okazję do stworzenia architektury, która pośredniczy między rdzeniem komercyjnym a pobliską społecznością mieszkaniową.
Mitikah Office Tower będzie wizualnym przejściem między Av.
Rio Churubusco, podwyższona autostrada i deptak handlowy.
Dzięki uprzejmości Richarda Meiera i partnerów Design Partner Bernhard Karpf komentuje:.
Mexico City zawsze było jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i handlowych w Ameryce Łacińskiej.
Nowa wieża niewątpliwie przyczyni się do wizualnego znaczenia panoramy miasta i okolicy.
Inspiracją dla projektu jest nowoczesna interpretacja form azteckich.
elewacja wschodnia Masa architektoniczna nowego budynku łączy smukłą i elegancką 34-piętrową wieżę wznoszącą się nad przezroczystą i półprzezroczystą podstawą budynku.
Lobby budynku zostało starannie ustawione, aby było widoczne ze wszystkich podejść do miejsca, i zakotwicza budynek na odkrytym placu handlowym i sąsiadującej z nim przestrzeni handlowej.
Sześciopiętrowy garaż podziemny zapewnia wspólny parking nie tylko dla budynku, ale także dla innych elementów planu głównego.
Projekt wieży biurowej z wyrafinowanym słownictwem formalnym odzwierciedla wyraźną orientację strony, spełniając jednocześnie wymogi zrównoważonego rozwoju, maksymalnej wydajności i elastyczności.
lobby Południowe i wschodnie fasady wieży składają się z ciągłej, wydajnej ściany kurtynowej modulowanej subtelnymi fałdami i odkrywkami, które tworzą niezapomniany wyraz rzeźbiarski.
Elewacja Północna i Zachodnia składa się z systemu ścian osłonowych o modułowych i ortogonalnych wyrażeniach, które odnoszą się do proporcji otaczającego kontekstu.
Ogród na niebie ze zintegrowanym pawilonem konferencyjnym na 19.
piętrze oraz restauracja i podniebny bar na 34.
piętrze zapewniają unikalne możliwości rozwoju miksera.
Plan strony Wszystkie fasady budynku mają sięgające od podłogi do sufitu szklane ściany z niezrównanymi widokami na centrum miasta Meksyk, okoliczne góry i centralną dolinę.
Wybór wydajnego systemu ścian osłonowych z przezroczystego i spiekanego szkła Low-E maksymalizuje wykorzystanie naturalnego światła dziennego w całym budynku biurowym przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii słonecznej.
Wzajemne oddziaływanie naturalnego światła i cienia ożywia wewnętrzną przestrzeń biurową, nadając pasażerom jakość, która zmienia się w ciągu dnia.
Biurowiec Mitikah Office Tower ma mieć certyfikat LEED i zostać ukończony w 2014 r.
Plan parteru
[więcej w: brama garażowa rolowana, polmar tykocin, piec gazowy jednofunkcyjny ]

Powiązane tematy z artykułem: brama garażowa rolowana piec gazowy jednofunkcyjny polmar tykocin