Budownictwo wczoraj i dzis : Centrum Sztuki Kimball / Sparano + Architektura Mooney

Dzięki uprzejmości Sparano + Mooney Architecture Centrum Sztuki Kimball w Park City w stanie Utah organizuje konkurs na przekształcenie.
Non-profitowego centrum sztuki w sercu historycznej i tętniącej życiem artystycznej dzielnicy Park City ..
Lista architektów konkurujących o przekształcenie tej przestrzeni kulturowej jest selektywna.
Wśród nich jest Sparano + Mooney Architecture, międzynarodowo uznana firma z biurami w Park City, Utah i Los Angeles w Kalifornii.
Zgłoszenia konkursowe do II etapu zostaną zaprezentowane 2 lutego, ale do tego czasu jest tu podgląd propozycji Sporano + Mooneya! Śledź nas po przerwie, aby uzyskać więcej.
+ 18 Koncepcją projektową uległości Sparano + Mooneya jest drzewo osika,.
Jeden z najstarszych (80 000 lat) i największy (6,600) organizm żyjący na naszej planecie ..
Tak jak to drzewo karmi stworzenia z pasma górskiego Wasatch, tak samo, pisze Sparano + Mooney, czy Centrum Sztuki Kimball zapewni wzbogacenie, wsparcie i wzrost dla artystów, wychowawców sztuki, mieszkańców i gości w tym przekształconym centrum sztuki.
Park City.
Transformacja centrum w ramach tego wniosku służy również nauczaniu społeczności o zrównoważonych praktykach, materiałach oraz ratowaniu i recyklingu naszych naturalnych i nienaturalnych siedlisk.
Dzięki architekturze Sparano + Mooney Przestrzenie programu wyrastają z fundamentów centrum i są otoczone baldachimem wytrawionego, wysokowydajnego szklanego ekranu fotowoltaicznego, który wytwarza energię i zapewnia w pomieszczeniach dużo światła słonecznego w ciągu dnia.
Ekran jest także dynamicznym rejestrem, który dostarcza użytkownikom informacji, takich jak wizualizacje zmieniających się pór roku lub aktywności na ulicy.
Wewnętrzne powierzchnie programów są zbudowane z kłód osiki, które zostały zabite przez korniki w Utah.
Odzyskiwanie tych materiałów daje im nowe zastosowanie, jednocześnie służąc jako wspomnienie kabiny i połączenia z pasmem górskim Wasatch.
Dzięki uprzejmości Sparano + Mooney Architecture Dzięki tej propozycji Centrum Sztuki Kimball będzie elastyczną i ciągle zmieniającą się przestrzenią, kierowaną przez aktywne korzystanie z jej przestrzeni.
Sparano + Mooney napisał: Sekcja 01 Będzie służyć jako centrum kulturalne, centrum społeczności, placówka edukacyjna, przestrzeń wystawowa, przestrzeń eventowa i scena światowa, miejsce pracy i niezapomniane miejsce do odwiedzenia codziennie, w sezonie festiwalowym, lub tylko raz w życiu ..
Budynek oferuje równowagę przestrzeni edukacyjnych, wystawienniczych i eventowych, jednocześnie zapewniając dialog między tymi programami poprzez warstwowanie przestrzeni oraz materiałów i światła.
Na niższym poziomie znajduje się tętniąca życiem przestrzeń edukacyjna i wspierająca, w której znajdują się pracownie artystyczne dla społeczności.
[za pośrednictwem Dokumentu towarzyszącego Kimball Art Center / Sparano + Mooney Architects] Obfitość różnych przestrzeni pozwala na jednoczesne występowanie wielu wydarzeń i programów, a jednocześnie umożliwia przekształcanie pomieszczeń studyjnych i artystycznych w dodatkowe miejsca.
Sparano + Mooney zawiera również miejskie elementy stylistyczne, aby zaangażować się w działania już na ulicy.
Plac wejściowy, kawiarnia i hol stanowią powitanie społeczności: miejski salon.
który płynie bezpośrednio z ulicy.
Projekt stawia także wyzwania przestrzeni publicznej i prywatnej.
Passersby może przechodzić przez przestrzeń na zewnątrz studia, aby oglądać artystów w pracy lub zobaczyć ich ukończone projekty.
Ekran projekcyjny dostarcza również informacji o przyszłych zdarzeniach i programach.
Dbamy również o zachowanie pamięci budynku, który ma zostać wymieniony; Sparano + Mooney łączą oryginalną ceglaną ścianę z kłodą osiki i wytrawionym szkłem w holu.
Diagram 03 Zobacz pełną prezentację tutaj.
[podobne: budogram do kuchni, budogram, tartak olczyk ]

Powiązane tematy z artykułem: brama garażowa rolowana budogram tartak olczyk