Architektura: TEDx Danubia: Dzieci rewolucji przemysłowej / Rachel Armstrong

W tej rozmowie sponsorowanej przez TEDx, Rachel Armstrong – współreżyser AVATAR (Advanced Virtual and Technological Architectural Research) w architekturze i biologii syntetycznej w Bartlett School of Architecture, University College London (UCL).
mówi o niebezpiecznym związku, jaki rozwinęliśmy z maszynami od czasu rewolucji przemysłowej i sposobów, w jakie możemy przełamać ten nawyk.
Wraz z jej badaniami na temat.
Żywych materiałów.
i.
biologia syntetyczna ., Armstrong szuka sposobów na odbudowanie relacji między naszym poleganiem na maszynach a systemami przyrody i naszych ekologiach, które są często zaniedbywane.
Więcej o tej rozmowie po przerwie.
Rachel Armstrong twierdzi, że maszyny tak bardzo ukształtowały naszą rzeczywistość, że metafory działania rzeczywistości często można odnaleźć w odniesieniu do mechanizacji naszego społeczeństwa.
Na przykład.
Cogs w maszynie.
to powszechnie używane określenie pracy powtarzalnej i bezmyślnej.
Nawet sposób, w jaki mówimy o konstruktach społecznych, jest maszyną .
w którym możemy odgrywać szczególną rolę ..
Rewolucja przemysłowa i silnik spalinowy, które to umożliwiły, są odpowiedzialne za przekształcenie naszego sposobu myślenia o procesach naturalnych i zwiększenie naszej zależności od technologii, które, jak podkreśla Armstrong, są szkodliwe dla ekosystemów, które istnieją w naturze, ponieważ oddziałują na istniejące relacje w Natura.
Dzięki uprzejmości TEDxDanubia 2011 So Armstrong pyta.
Co maszyny oddają środowisku ekologicznemu, w którym się znajduje.
Jej odpowiedzią jest to, że obecnie stosowane systemy po prostu biorą zasoby naturalne i powodują szkodliwe skutki dla środowiska.
Jej badania odpowiadają na ten dylemat.
fakt, że gałęzie przemysłu wytwarzają te same szkodliwe technologie w mniejszych ilościach w stałym uzależnieniu i pragnieniu industrializacji ..
Ale oczywiście, mniej więcej tego samego rodzaju nie jest inne.
a wynik jest często taki sam.
To, co sprawia, że badania Armstronga są tak różne, to to, że syntetyczne biole, które są badane jako technologia, zachowują się jak żywy system i współdziałają z naturalnymi systemami wokół niego w ten sam sposób.
Armstrong opisuje dalej zastosowanie takiego systemu, w szczególności protokomórek, które są małymi komórkami tłuszczowymi, które krzepną dwutlenek węgla, w Wenecji, we Włoszech.
miasto borykające się z konsekwencjami podniesienia się poziomu mórz wraz ze wzrostem powodzi powodując chemiczne i strukturalne uszkodzenia architektury.
Technologia, którą opisuje Armstrong, działa z wykorzystaniem zasobów środowiska naturalnego.
słońce, minerały wody, drewniane kolory, na których siedzi Wenecja.
i zamienia te zasoby w wapień, który zapewnia bardziej trwałą strukturę podporową fundamentów.
.
Rośnie pod fundamentami i zapobiega erozji miasta ., w stosunkowo łagodny sposób iw sposób technologiczny, który próbuje połączyć się z systemami ekologicznymi.
Armstrong podkreśla symbiotyczny związek, jaki ten rodzaj technologii ustanawia z otoczeniem.
.
to nie wystarczy.
to daje z powrotem..
Więcej rozmów TED tutaj.
[przypisy: polimerobeton, piec gazowy jednofunkcyjny, polmar tykocin ]

Powiązane tematy z artykułem: piec gazowy jednofunkcyjny polimerobeton polmar tykocin