Architektura: AD Interviews: ARO – Biuro Architektury

Kilka miesięcy temu miałem okazję odwiedzić i przeprowadzić wywiad z Architektonicznym Biurem Badawczym (ARO), zaraz po tym, jak ogłoszono ich laureatów prestiżowej nagrody Cooper-Hewitt National Design Award dla architektury w 2011 roku.
Bardzo chciałem poznać tę praktykę i podzielić się swoimi projektami w Blogu, szczególnie ze względu na różnorodność ich pracy.
Nie tylko pracują w różnej skali (od planów mistrzowskich i budynków instytucjonalnych, po małą stację rekrutacyjną na Times Square), ale także koncentrują się na badaniach, takich jak projekty Rising Currents lub Five Principles for Greenwich South, które zaprosiły inne firmy we wspólnym wysiłku, aby dzielić się pomysłami dotyczącymi strategicznego rozwoju Manhattanu – przechodząc między praktyką projektową a laboratorium badawczym.
Firma została założona w 1993 roku i stała się bardzo wpływowa w obszarze NY.
Prowadzą go Stephen Cassell, Adam Yarinsky i Kim Yao.
Miałem okazję spotkać się z trzema z nich podczas tego wywiadu, gdzie opowiadali nam o ostatnich i bieżących projektach.
Dzielą się poglądami na temat innowacji, współpracy i sposobu prowadzenia praktyki, która jest zarówno tym, co znamy jako tradycyjną praktykę, jak i laboratorium.
Projekty ARO w Blogu: Institute for Computational and Experimental Research in Mathematics, Brown University Hudson River Education Center i Pavilion R House Princeton Architecture School MV House I jeszcze więcej w najbliższych dniach! Napisy: JC Labarca (kamera), JP Barrera (montaż).
[patrz też: tartak olczyk, stal st3s, plastometr ]

Powiązane tematy z artykułem: plastometr stal st3s tartak olczyk